reklama

Laktačno-exkrementálne metamorfózy u kojencov

Materstvo je nesporne najatraktívnejším predmetom skúmania feminológie. Je však aj trpkou pravdou, že sa zatiaľ podarilo vysvetliť iba tie najelementárnejšie zákonitosti materstva zo strany partnerských a spoločenských väzieb. Vzhľadom na nedozierny rozsah tejto problematiky, pod neutíchajúcimi atakmi okolia sme sa zbrklo rozhodli uverejniť i túto unáhlenú kompozíciu. Článok pojednáva o záhadnej farebnej premene materinského mlieka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Legendárny uzbecký experimentálny básnik z polovice 16. alebo možno 17. storočia, Mleedzivo ibn Cow vo svojej zbierke Vierke napísal:  

Buď živô mlieko materské,

čo častuješ nás zdravím.

Buď živô mlieko materské,

všetkých vás srdečne zdravím.

(Preklad: Gyorgy Bednárik)

Kojenecké obdobie je špecifické pre svoje potreby sania a srania. Čo je na celom procese najprekvapujúcejšie je skutočnosť, že napriek tomu, že dojča požije substanciu bielej farby, vylučuje hmotu odlišného spektra, v ktorom prevláda - v lepších prípadoch - žltá farba, praženicový odtieň.  

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ľudstvo až donedávna verilo teórii, že sa tejto farebnej premeny zhosťujú biologické pochody, tráviace šťavy, premena živín a podobné úsmevné faktory, dnes už bezostyšne označované za výmysly. Čitateľa isto zaujímajú aktuálne výsledky najbližšie pravde. Naša geohormonálna analýza takmer dokázala, že farbu stolice kojencov spôsobuje stres.  

Je známe že laktáza, enzým štiepiaci mliečny cukor, je vysoko koncentrovaný. Pri neurotických stavoch kojenca, spôsobených deprimujúcou nudou, nedostatkom záujmových aktivít a kofeínu, sa ho vylúči skoro až dvojnásobné množstvo, čo pre nedostatok iných argumentov vysvetľuje úbytok bielej farby. Ale kde sa vzal ten žltý až žltohnedý pigment stolice? Aj na to sme po dlhšom čase našli odpoveď. Žlč. Nenadarmo sa hovorí „kypí v ňom žlč“. Čím viac si dieťa pýta jesť svojim charakteristickým nervydrásajúcim plačom, jeho nepokoj vzrastá a spôsobuje nadprodukciu a zvýšené vylučovanie žlče do tráviaceho traktu a odtiaľ do plienky, v ktorú bolo predtým starostlivo zavinuté. Také sú naše doterajšie zistenia.  

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Po tom ako sme túto podnetnú teóriu vo forme kazuistiky predostreli odborníkom na spripomienkovanie, rozpútala sa horlivá diskusia. Najfundovanejší vedeckí pracovníci zapálene zdôvodňovali a hájili vlastné stanoviská. Prirodzene, neobstáli. Pre úplnosť uvádzame výňatok z diskusie v rozhodujúcom momente, kedy odporcovia uznali, že v konfrontácii ich argumenty pokrivkávajú:

„Toto nie je možné.“

„Je to možné.“

„Vravím, že nie je.“

„A just áno.“

„Tak dobre.“  

Často ma na ulici zastavujú matky s povzbudivými slovami typu „sme s vami“ alebo „držíme palce“ a podobne. Napriek tomu si táto téma nesporne zaslúži viac pozornosti zo strany odbornej i laickej verejnosti. Bolo by neospravedlniteľné, keby sme v sebe ako ľudstvo potlačili potrebu bádať a hĺbať, odkrývať aj tie naoko menej podstatné zákonitosti, medzi ktoré zaručene patrí i povaha detských exkrementov.  

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Na záver ďakujeme mnohým neziskovým organizáciám a sponzorom za ich pomerne hodnoverne prisľúbené, prevažne nefinančné, príspevky venované v mene vedy. Jurij Warlenheim  

Referencie

[1] Archív Sulejmanovho háremu

[2] Pomoc dojčiacim mamičkám - leták

[3] http://www.mliekoinfo.sk/

Ľuboslav Moza

Ľuboslav Moza

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Aktivista vedného odboru feminológia a zapisovateľ objavov Jurija Warlenheima - jej zakladateľa. Zaoberám sa vopred neúspešným hľadaním súvislostí v ženskom charaktere a ich klasifikáciou. Zoznam autorových rubrík:  Beda

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu